آیا هوای گرم ویروس کرونا را می کشد؟

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، سازمان جهانی بهداشت به سوالات رایج در مورد بیماری کرونا پاسخ داده است.

آیا هوای گرم ویروس کرونا را می کشد؟

به گزارش با شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر دنیا، راهکارهای مختلفی برای خلاصی از این بیماری در میان مردم رواج یافته است.فراوانی این شایعات، که غالبا بدون پایه علمی هستند، چنان است که سازمان دنیای بهداشت تصمیم گرفته تا به آنالیز شماری از آن ها بپردازد. در زیر شماری از پاسخ های این سازمان دنیای بهداشت را به سوالات مطرح شده پاسخ داده است.

هیچ دلیلی وجود ندارد که ثابت کند سردی هوا ویروس کرونا را می کشد. دمای طبیعی بدن انسان 36.5 تا 37 درجه است، فارغ از اینکه دمای هوای بیرون چقدر باشد، در نتیجه ویروس می تواند دوام بیاورد.

اگر تصور نموده اید که حمام آب گرم در پیشگیری از ابتلای شما به ویروس کرونا موثر است باید بدانید که این نظر پایه ای علمی ندارد. دمای طبیعی داخل بدن شما بین 36.5 تا 37 درجه باقی می ماند مستقل از اینکه دمای داخل حمام چقدر باشد. به علاوه، دوش دریافت با آب بسیار داغ می تواند مضر باشد و یا باعث سوختگی گردد. راه عمده پیشگیری شستن خوب دست ها با صابون یا ژل الکلی.است.

تا به امروز هیچ اطلاعات یا شواهدی مبنی براینکه ویروس کرونا می تواند به وسیله نیش پشه منتقل گردد به دست نیامده است. این ویروس در درجه اول به وسیله بزاق دهان یا ترشحات بینی فرد مبتلا به هنگام سرفه یا عطسه منتقل می گردد. پس باید گفت دست هایتان را بشویید، نگران پشه هم نباشید.فراوانی شایعات راجع به ویروس کرونا، چنان است که سازمان دنیای بهداشت تصمیم گرفته تا به شماری از آن ها پاسخ دهد که می خوانید.

دستگاه های دست خشک کن که عموما در سرویس های بهداشتی تعبیه شده اند در کشتن ویروس کوید-19 موثر نیستند. آن چه می تواند ویروس را بکشد همان شستن دست با ژل های الکلی یا با آب و صابون است. بعد از آن که دستتان را شستید می توانید با کاغذ توالت یا دست خشک کن های گرم آن ها را خشک کنید.

لامپ های فرابنفش نباید برای استریلیزه کردن دست ها یا دیگر نقاط بدن استفاده شوند. چرا که این اشعه ها مضر هستند و باعث خشکی پوست می شوند. در تیجه باید از آن ها اجتناب کرد.

دوربین های حرارتی ابزاری موثر هستند برای شناسایی مبتلایانی که تب دارند. عفونت ویروسی باعث تب می گردد و این دوربین ها می توانند دمای بالاتر از حد مجاز بدن را تشخیص دهند. اما مشکل این است که این دوربین ها تنها برای شناسایی مبتلایانی کارآمد هستند که علائم بیماری در آن ها ظاهر شده باشد.

این در حالی است که علائم بیماری بین دو تا ده روز بعد از آلودگی آغاز به ظاهر شدن در بدن انسان ها می نماید. به همین دلیل نباید منتظر بود تا دوربین های حرارتی به یاری ما بیایند و باید از قبل پیشگیری را آغاز کرد.

اسپری کردن الکل یا کلر بر روی اعضاء بدن نمی تواند ویروسی را که به تازگی وارد بدن شما شده، بکشد. پاشیدن چنین موادی می تواند به لباس یا غشاهای مخاطی بدن همچون چشم و دهان آسیب بزند. الکل و کلر می توانند برای گندزدایی سطوح مفید باشند ولی باید طبق توصیه ها و دستورالعمل های خاص مورد استفاده قرار گیرند.

افراد در هر سنی می توانند به ویروس کرونا مبتلا شوند. اما افراد مسن و افراد دارای سابقه ابتلا به بیماری هایی همانند آسم، دیابت و بیماری های قلبی در مقابل این ویروس آسیب پذیرتر هستند.

سازمان دنیای بهداشت به تمامی افراد در هر سنی که هستند، توصیه می نماید که برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا بهداشت فردی خود را رعایت کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آیا هوای گرم ویروس کرونا را می کشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا هوای گرم ویروس کرونا را می کشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید