اکران بیش از 70 فیلم تئاتر از سوی کانون پرورش فکری

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، تهران (پانا) - بیش از 70 فیلم تئاتر در قالب طرح نمایش نما از سوی مرکز فراوری تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در سال 1399 اکران شد.

اکران بیش از 70 فیلم تئاتر از سوی کانون پرورش فکری

به گزارش روابط عمومی کانون پرورشی، با توجه به شیوع ویروس کرونا، طرح نمایش نما از مرداد 1399 با اکران بیش از 34 عنوان فیلم تئاتر شروع شد و هر روز یک فیلم از آثار 50 سال تئاتر کودک و نوجوان در گیشه فروش نمایش های مجازی منتشر شد.

این فیلم ها در پایگاه مجازی کانون به نشانی th.kpf.ir با یک سوم قیمت بلیت برای عموم مخاطبان و با 40 درصد تخفیف برای مدارس و آکادمی ها نهاده شد.

با توجه به استقبال مخاطبان، این طرح در گامِ دوم خود به مناسبت دهه مبارک فجر از ماه بهمن با 6 فیلم تئاتر دیگر، اکران خود را در روزهای چهارشنبه ادامه داد.

طرح نمایش نما در گامِ سوم نیز به مناسبت نوروز 1400، از 29 اسفند با 7 فیلم تئاتر میهمان خانه های بچه ها و نوجوانان خواهد شد.

بر اساس این خبر، طرح نمایش نما با 25 اکران در مناسبت های ملی و مذهبی، فرصت بهره مندی از اکران رایگان را برای مخاطبان فراهم کرد و در این میان می توان اکران 7 فیلم تئاتر و 7 فیلم نقالی در هفته ملی کودک را نام برد.

فیلم تئاتر ن مثل نظم به مناسبت روز دانش آموز، شبان یلدا به مناسبت شب یلدا، ابریشم و کوکوی گردن دراز به مناسبت روز جهانی معلولان و طفل و تیر و تشنگی به مناسبت اربعین حسینی اکران رایگان شدند.

نقالی روایت های عاشورایی شامل 3 نقل و 3 پندنامه عنوان ویژه برنامه سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) بود که از سوی محمدرضا معجونی در دهه نخست محرم، در پایگاه کانون و دیگر فضاهای مجازی به صورت رایگان در اختیار عاشقان اهل بیت نهاده شد.

بر اساس این خبر، از دیگر برنامه های این مرکز حضور در جشنواره های ملی و بین المللی بود. از جمله چهار نمایش از فراوریات مرکز فراوری تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری با عنوان های دنیای خیال انگیز من، گورخر سیاه، هدیه کوچولو و حیاط خانه ما به بخش مرور هجدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک راه یافتند.

همچنین نمایش ژنرال ها و آرزوی یک موش کور به هفدهمین جشنواره سراسری مقاومت راه پیدا کردند.

سفارش نگارش نمایش نامه به نویسندگان مطرح حوزه نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان همچون عباس جهانگیریان، محمد عاقبتی، نسرین خنجری و... برای انتشار و فراوری آثار باکیفیت نمایش نامه کودک و نوجوان از دیگر فعالیت های این مرکز در سال 99 بود.

مرکز فراوری تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان با دو سالن تخصصی ویژه بچه ها و نوجوانان با 50 سال سابقه تا به امروز بیش از 250 نمایش را از هنرمندان برجسته تئاتر کودک و نوجوان به صحنه برده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اکران بیش از 70 فیلم تئاتر از سوی کانون پرورش فکری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکران بیش از 70 فیلم تئاتر از سوی کانون پرورش فکری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید