بیانیه رسمی شرکت هواپیمایی لبنان در رد گزارش ها علیه ایران

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، پس از انتشار بعضی اخبار مبنی بر اینکه هواپیمای ایرانی حامل مسافران مبتلا به کرونا در فرودگاه رفیق الحریری به زمین نشسته، مدیریت کل هواپیمایی لبنان بیانیه ای رسمی صادر و آن را تکذیب کرد.

بیانیه رسمی شرکت هواپیمایی لبنان در رد گزارش ها علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دوربین دیجیتال، مدیریت کل هواپیمایی لبنان به اخبار بعضی رسانه ها و انعکاس آن در شبکه های اجتماعی مبنی بر اینکه یک هواپیمای باری از ایران وارد لبنان شده که مسافران مبتلا به کرونا در آن بوده اند و اکنون در یکی از بیمارستان های این کشور تحت معالجه اند، واکنش نشان داد.

بر اساس گزارش شبکه لبنانی الجدید، بیانیه صادر شده به توضیح زیر است:

اول: از تاریخ 11 مارس 2020 دیگرهیچ هواپیمای ایرانی در فرودگاه بین المللی رفیق الحریری بیروت به زمین ننشسته است؛ در آن تاریخ تنها یک هواپیمای مسافربری ایرانی شرکت ایران ایر به شماره پروازی IR661 از تهران به بیروت آمد که حامل دانشجویان لبنانی بود.

دوم: خطوط هوایی قطر درخواستی از مدیریت کل هواپیمایی لبنان برای انجام دو پرواز باری میان فرودگاه های دوحه-تهران-بیروت-دوحه داشت که به شکل زیر انجام شد:

پرواز اول:

دوحه-تهران-بیروت در تاریخ 13 مارس 2020 به شماره QR8590 . این هواپیما در فرودگاه رفیق الحریری به زمین نشست و حامل پست سیاسی و جایگاه چرخدار طبی بود.

بیروت-دوحه در تاریخ 13 مارس 2020. این هواپیما با بار دام و پس از موافقت هواپیمایی قطر با این بار از زمین بلند شد.

پرواز دوم:

دوحه-تهران-بیروت در تاریخ 20 مارس 2020 به شماره QR8320. این هواپیمای قطری در فرودگاه رفیق الحریری به زمین نشست و حامل جنازه یک فرد از کانادا به علاوه پست سیاسی بود.

بیروت-دوحه در تاریخ 21 مارس 2020. هواپیما با بار دام و در پی موافقت قطر با این بار از فرودگاه بلند شد.

در انتها این بیانیه ادعاها و اتهامات مطرح شد علیه ایران بار دیگر تکذیب و از رسانه ها درخواست شده اخبار را از منابع اصلی آن بگیرند.

هفته جاری، وزیر بهداشت لبنان هم ضمن تأکید بر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور، شایعات درباره مرتبط کردن شیوع کرونا در لبنان به فرود یک هواپیمای ایرانی را فریب عظیم خواند و رد کرد (جزئیات بیشتر).

خ

منبع: خبرگزاری فارس

به "بیانیه رسمی شرکت هواپیمایی لبنان در رد گزارش ها علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه رسمی شرکت هواپیمایی لبنان در رد گزارش ها علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید