حمایت صندوق بازنشستگی از استارت آپ های حوزه سالمندی

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، جمشید تقی زاده، در همایش رویداد ملی استارت آپ ها (سامیکس) در دانشگاه شهید بهشتی تهران ضمن اعلام حمایت این صندوق از فناوری های نوین در حوزه سالمندی، گفت: روند رو به رشد جمعیت سالمندی در ایران در کنار گسترش دامنۀ نفوذ استفاده از ابزارهای نوینی همچون اینترنت و تلفن های همراه در بین گروه های مختلف سنی، فرصتی بی نظیر برای حضور شرکت های دانش بنیان برای برطرف نیازهای روزافزون جمعیت سالمندی که از شرایط خاص جسمی، روحی و روانی برخوردارند، به شمار می رود.

حمایت صندوق بازنشستگی از استارت آپ های حوزه سالمندی

تقی زاده تاکید نمود: آنچه که می توان با قاطعیت و با توجه به شرایط کنونی پیش بینی کرد این است که حضور چنین شرکت هایی برای رفع نیازهای خاصِ این گروه سنی می تواند قابلیت های آنها برای مشارکت هرچه بیشتر در عرصه زندگی اجتماعی را ارتقا داده و سبب صرفه جویی در هزینه هایی همچون هزینه های بهداشت و درمان، سلامت جسم و روان آنها گردد.

وی با بیان اینکه در دنیای کنونی، نقش مهم نوآوری های مبتنی بر فناوری در توسعه اقتصادی مشخص نماینده است، گفت: چنین اثرگذاریی بالایی، آنرا به یک حوزة کلیدی در سیاستگذاری های اقتصادی تبدیل نموده است، چراکه امروزه یک اقتصاد بدون وجود رویه ها یا افرادی که بتوانند با خلاقیت و نوآوری نیازهای جامعه را برآورده نمایند، امکان رشد و توسعه نخواهد داشت؛ نقش آفرینی شرکت هایی چون اپل، آمازون و مایکروسافت مثال های از این دست است.

تقی زاده با تاکید بر اهمیت شکل گیری و تقویت اکوسیستم کسب و کارهای نوپا به خصوص در حوزه فناوری های جدید مبتنی بر اینترنت و فضای مجازی، گفت: چنین اکوسیستمی از کارآفرینان، بخش عمومی، حوزة تامین اقتصادی، حوزه آموزشی، بخش خصوصی و شبکه حمایتی کارآفرینی تشکیل شده و هر یک از این اجزا باید نقش خود را به خوبی ایفا نمایند.

وی با بیان اینکه براساس گزارش های رسمی، 3 هزار و 371 شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که بخش مهمی از آنها در دو حوزه ماشین آلان و تجهیزات پیشرفته و همچنین فناوری اطلاعات و نرم افزارهای رایانه ای فعال هستند، گفت: شرایط رشد جمعیت سالمندی در کشور نیازهای ویژه ای را هم در زمان حال و برای آینده ایجاب می نماید که شرکت های دانش بنیان و فناوری های نوین پدید آمده از فعالیت این شرکت ها، می تواند تا حد زیادی نیازهای این بخش جامعه را رفع کند.

تقی زاده گفت: صندوق بازنشستگی کشوری با راه اندازی اولین صندوق جسورانه در میان صندوق های بازنشستگی افتخار دارد تا از جوانان توانمند، خوش فکر و خلاق کشور در این حوزه مهم و استراتژیک به خصوص در بخش هایی چون سلامت و درمان، گردشگری سالمندی، مراکز فرهنگی و اجتماعی چون خانه های امید، افزایش ارتباطات اجتماعی و همچنین ایجاد کارآفرینی و اشتغال حمایت کند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: این صندوق جسورانه، راه جدیدی برای سرمایه گذاری صندوق های بازنشستگی در ایران است و یاری می نماید تا با نگاه بلندمدت منابع اقتصادی جدیدی برای صندوق ها و حتی اشخاص حقیقی که علاقه مند به سرمایه گذاری در این صندوق ها هستند، فراهم کند.

صندوق جسورانه یا VC صندوق بازنشستگی کشوری ششمین صندوق جسورانه عرضه شده در فرابورس ایران است که نخستین عرضه پذیره نویسی این صندوق به مدت یک هفته از 25 مهرماه تا 5 آبان ماه در بازار سوم فرابورس ایران انجام شد. صندوق سرمایه گذاری فناوری بازنشستگی (فنابا)، وابسته به هلدینگ اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری است و حوزه تخصصی آن مربوط به فناوری اقتصادی و خدمات در حوزه بازنشستگی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمایت صندوق بازنشستگی از استارت آپ های حوزه سالمندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت صندوق بازنشستگی از استارت آپ های حوزه سالمندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید