خبرنگاران مرگ 40 هزار بیمار ناشی از تعطیلی فرودگاه صنعا

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، تهران- خبرنگاران- حمید الرفیق مشاور وزارت حقوق بشر یمن روز چهارشنبه اظهار داشت که در طول سال های تجاوز ائتلاف سعودی- آمریکایی به این کشور، بیش از 40 هزار بیمار به دلیل بسته بودن فرودگاه بین المللی صنعا جان خود را از دست داده اند.

خبرنگاران مرگ 40 هزار بیمار ناشی از تعطیلی فرودگاه صنعا

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، الرفیق افزود: در طول پنج سال گذشته بخش درمانی یمن، حتی بیمارستان هایی که تحت نظارت سازمان ملل متحد بود هدف حملات ائتلاف سعودی قرار گرفت.

وی گفت: با وجود آنکه سازمان ملل متحد ابزار لازم برای فشار به ائتلاف سعودی را داشت اما از این ابزار در پنج سال گذشته استفاده نکرد.

مشاور وزارت حقوق بشر یمن گفت: هیأت ها و گروه هایی که از سوی سازمان ملل متحد برای نظارت بر آتش بس الحدیده به این منطقه اعزام شدند نیز نتوانستند مانع از نقض آتش بس شوند و این درحالی است که آن ها در میدان حاضر بودند.

فرودگاه بین المللی صنعا به خاطر محاصره هوایی عربستان و متحدانش از سال 2016 مسدود است.

این فرودگاه یکی از راه های ارسال کمک های غذایی و دارویی به یمن بود که ائتلاف عربی هدف محاصره خود قرار داد.

پیش تر مرکز حقوق بشری عین به مناسبت گذشت پنج سال از تجاوز ائتلاف آمریکایی- عربی به سرگردگی آل سعود به یمن، در گزارشی گفت که حملات ائتلاف متجاوز تا به امروز منجر به تخریب هشت هزار و 610 مرکز خدمات رسانی شده است.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تا به امروز هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مرگ 40 هزار بیمار ناشی از تعطیلی فرودگاه صنعا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مرگ 40 هزار بیمار ناشی از تعطیلی فرودگاه صنعا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید