زیرساخت های صادرات صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زیرساخت های صادرات صنایع دستی در این استان فراهم نیست، گفت: سال جاری هیچ صادراتی در حوزه صنایع دستی نخواهیم داشت.

زیرساخت های صادرات صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال از یاسوج، محمود باقری عصر امروز تعداد بافندگان صنایع دستی استان را 31 هزار و 600 نفر مطرح نمود و گفت: 10 هزار و 380 نفر از این بافندگان، گلیم فراوری می نمایند که از این تعداد 3 هزار و 580 نفر تحت نظارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هستند.

وی میانگین فراوری گلیم در استان را سالیانه 171 هزار مترمربع مطرح نمود و اضافه کرد: پیش بینی می گردد این میزان تا سرانجام سال 99 به 208 هزار مترمربع افزایش یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت وجود امکانات و ایجاد زیرساخت های لازم، 40 درصد صنایع دستی استان قابلیت صادرات دارند.

باقری اعلام کرد: این قابلیت در حال حاضر به دلیل نبود صادرنماینده بومی در استان، عدم رغبت صادرنمایندگان غیربومی برای صادرات صنایع دستی از گمرک استان و عدم وجود شرکت توسعه صادرات در استان محقق نمی گردد.

وی ابراز کرد: با توجه به این مسائل، پیش بینی می گردد در سال 95 هیچ صادراتی در حوزه صنایع دستی نداشته باشیم و در سال 96 حدود 5 درصد و برای سال 99 حدود 10 درصد صنایع دستی از استان صادر گردد.

منبع: تسنیم

به "زیرساخت های صادرات صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت های صادرات صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید