ساعات کار مراکز شماره گذاری خودرو افزایش یافت

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، رئیس پلیس راهور ناجا از افزایش ساعت کار روزانه در مراکز شماره گذاری خودرو اطلاع داد.

ساعات کار مراکز شماره گذاری خودرو افزایش یافت

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال به نقل از ایرنا، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا امروز یکشنبه (7 اردیبهشت) با اشاره به شروع به کار مراکز شماره گذاری خودرو از روز گذشته گفت: پیش تر ساعت فعالیت مراکز شماره گذاری خودرو از 7 تا 14 اعلام شده بود که از امروز تا ساعت 17 این مراکز باز هستند.

به گفته وی، همه مراکز شماره گذاری خودرو موکلف به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

هادیانفر گفت: برای مدیریت و پیشگیری از تجمع مقرر شد ارائه خدمت در مراکز شماره گذاری بر اساس پلاک زوج و فرد باشد به این شکل که در روزهای زوج فقط به خودروهای ورودی با پلاک زوج و در روزهای فرد برای خودروهای ورودی با پلاک فرد خدمات ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: پلیس راهور ناجا تمام کوشش خود را نموده تا تمام پروتکل های ابلاغی در راستای حفظ سلامت هموطنان در مراکز شماره گذاری و آکادمی های رانندگی رعایت گردد.

هادیانفر توضیح داد: از هموطنان می خواهیم ضمن همراهی با تمهیدات بهداشتی به مراکز با همراه داشتن ماسک و دستکش مراجعه و در هنگام دریافت خدمات فاصله فیزیکی با دیگران را رعایت نمایند.

به گزارش ایرنا، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا نیز روز گذشته از شروع به کار مراکز شماره گذاری به صورت زوج و فرد و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی اطلاع داد.

سرهنگ علی محمدی به شروع فعالیت مراکز شماره گذاری خودرو اشاره و اظهار کرد: در راستای حفظ سلامت هموطنان، تمهیدات و پروتکل های بهداشتی در تمام مراکز شماره گذاری خودرو لحاظ شد و فعالیت دوباره این مراکز از امروز در سراسر کشور کلید خورد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا توضیح داد: خدمات ارائه شده به هموطنان در این مراکز بر اساس پلاک خودروها است، یعنی خودروهای دارای پلاک زوج باید در روزهای زوج و پلاک های فرد در روزهای فرد به مراکز مراجعه نمایند، ساعت کاری نیز از 7 تا 14 خواهد بود.

وی به شهروندان توصیه کرد که اگر امر شماره گذاری خودروی آنها ضروری نبوده و مدت وکالتشان هنوز زمان دارد، کار شماره گذاری خودروی خود را به هفته بعد موکول نمایند.

سرهنگ محمدی در مورد ازدحام در ورودی مراکز شماره گذاری بیان نمود: پس از 40 روز مراکز شماره گذاری باز شده و با تعداد زیادی مراجعه نماینده روبرو هستیم؛ البته پرسنل در ورودی به مراکز شماره گذاری، تعداد مراجعه نمایندگان را مدیریت می نمایند؛ بر این اساس در مرحله ورود به پارکینگ ها بر اساس ظرفیت سالن اصلی به مراجعان اجازه ورود می دهند تا با ازدحام جمعیت روبرو نشویم.

وی درباره چگونگی انجام فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از ازدحام اظهار داشت: قبل از ورود به پارکینگ مراجعان غربالگری و تب سنجی می شوند؛ موانع فیزیکی مابین ارباب رجوع و پرسنل به صورت شیشه ای و پلاستیکی تعبیه شده و کلیه سطوح، دستگیره ها، درها، دستگاه های خودپرداز و... به صورت مستمر گندزدایی می شوند.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا ادامه داد: جایگاه ها نیز برای نشستن مراجعان به صورت یک درمیان معین شده و جلوی باجه ها برای ایستادن ارباب رجوع خط کشی شده است؛ مهم تر این که سیستم نوبت دهی در جلوی گیت ها تعبیه شده تا از ازدحام مراجعان در جلوی باجه ها بکاهد. هم چنین ظروفی حاوی مواد ضد عفونی نماینده در ورودی ها تعبیه شده است.

سرهنگ محمدی از مراجعه نمایندگان درخواست کرد که ماسک، دستکش و اتوماتیک به همراه داشته و فقط فروشنده و خریدار در مرکز حاضر شده و از آوردن افراد همراه بپرهیزند.

وی تأکید کرد: افرادی که با وکالتنامه در مراکز شماره گذاری حاضر می شوند دقت داشته باشند که وکالتنامه حتماً اعتبار داشته باشد در غیر این صورت حضور فروشنده الزامی است.

این مقام انتظامی اعلام نمود: پروتکل های بهداشتی در کلیه مراکز شماره گذاری پلیس راهور در سراسر کشور ابلاغ شده و از هموطنان درخواست می کنیم که صبر و حوصله به خرج داده و سیستم نوبت دهی و اصول خط کشی ها را رعایت نمایند؛ چراکه اجرای تمام این موارد در راستای سلامتی شهروندان است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا به مدارک مورد احتیاج برای شماره گذاری خودرو اشاره و بیان نمود: مدارک هویتی شخص از جمله کارت ملی و شناسنامه، مدارک هویتی خودرو از جمله سند و کارت ماشین، بیمه شخص ثالث و معاینه فنی و همچنین مدارک احراز سکونت اعم از اجاره نامه یا سند ملک به نام خود فرد یا همسر یا پدر و مادر از جمله مدارک اصلی مورد احتیاج در مراکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ساعات کار مراکز شماره گذاری خودرو افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعات کار مراکز شماره گذاری خودرو افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید