صد پروژه شهری در شمال تهران به بهره بردای می رسد

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، مجتبی یزدانی، شهردار منطقه یک با اعلام خبر فوق گفت: برای بهره مندی یکسان شهروندان از امکانات مناسب شهری در محلات ،پروژه های امور شهری، فضای سبز، فرهنگی، عمرانی، ترافیکی و... در سطح منطقه یک اجرا و پس از طی دوره بهره برداری آزمایشی به صورت رسمی با حضور شهردار تهران افتتاح می گردد.

صد پروژه شهری در شمال تهران به بهره بردای می رسد

وی اضافه کرد: شهرداری منطقه یک توانسته با شناخت نیازها و ضرورت های پیش روی شهر و شهروندان در راستا توسعه زیرساخت ها و جبران کمبودها گام بردارد و حجم قابل قبولی از مطالبات و خواسته های شهروندان را پاسخ دهد که در این میان بعضی طرح ها به لحاظ وسعت تقاضا و تاثیر گذاری در شهر، منطقه و یا محله از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است.

یزدانی گفت: منطقه یک با دارا بودن فضای سبز مناسب سهم قابل توجهی از تفرجگاههای طبیعی پایتخت را در اختیار دارد بر همین اساس با هدف کاهش آثار مخرب زندگی شهری در زیست بوم منطقه موضوع توسعه بوستانها در اولویت فعالیت های منطقه نهاده شد و طی آن باغ های قدیمی تملک و احیا و 38 بوستان محله ای به مساحت کل بیش از 132 هزار متر مربع و بیش از 15 بوستان فرامنطقه ای احداث شد.

وی با اشاره به وجود 7 رود دره در شمال تهران گفت: با بهسازی و مناسب سازی آنها، فضاهای سبز و تفرجگاهی در دامنه های البرز در حال توسعه است که ساماندهی آنها علاوه بر ایجاد فضای مناسب در جهت توسعه گردشگری تهران، باعث حفظ روددره ها در مقابل ساخت و سازهای غیر مجاز، حفظ محیط زیست و استفاده بهینه شهروندان از فضاهای گردشگری می گردد که به همین دلیل پیاده روسازی و زیبا سازی رود دره های دربند، گلابدره،ولنجک، به مساحت بیش از 130 هزار متر مربع انجام شد.

یزدانی با اشاره به طرح های اجرا شده در حوزه اجتماعی، ورزشی گفت: احداث 8 سرای محله، احداث و توسعه 5 مجموعه ی فرهنگی و ورزشی، احداث 12 و توسعه و بهسازی 11 زمین چمن مصنوعی به مساحت بیش از 22 هزار متر مربع از جمله اقدامات اجرا شده است.

شهردار منطقه یک خاطر نشان ساخت: در حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز احداث 10 پارکینگ مکانیزه و روباز، توسعه و هوشمندسازی پارکینگ های طبقاتی تجریش و شهید باهنر ،تجهیز پایانه حمل و نقل عمومی، پل های عابر پیاده، اجرای 160 مورد اصلاح هندسی، 11 مورد پهلوگاه ایستگاه اتوبوس و تاکسی و... اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صد پروژه شهری در شمال تهران به بهره بردای می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صد پروژه شهری در شمال تهران به بهره بردای می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید