ظرفیت نیروگاه های تجدید پذیر ایران به 859 مگاوات رسید

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، نیروگاه های تجدید پذیر ایران در دی ماه 1399 توانستند پنج میلیارد و 738 میلیون کیلووات ساعت برق فراوری نمایند که از این میان نیروگاه های خورشیدی با فراوری 426.17 مگاوات، سهم 50 درصدی در بین سایر نیروگاه های تجدید پذیر شامل بادی، زیست توده، برق آبی کوچک و بازیافت تلفات حرارتی را به خود اختصاص دادند.

ظرفیت نیروگاه های تجدید پذیر ایران به 859 مگاوات رسید

نیروگاه های بادی با فراوری 303.18 مگاوات سهم 35 درصدی در فراوری برق در دی ماه داشتند.

همچنین نیروگاه های برق آبی با فراوری 105.65 مگاوات برق سهمی 12 درصدی در بین سایر انواع نیروگاه های تجدید پذیر دارند.

نیروگاه های بازیافت تلفات حرارتی نیز با فراوری 13.6 مگاوات برق و نیروگاه های زیست توده هم با فراوری10.56 مگاوات برق به ترتیب سهمی دو و یک درصدی را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق ایران آذرماه سال جاری با بیان اینکه نیروگاه های خورشیدی و بادی به ترتیب با 413.6 مگاوات و 303.18 مگاوات بیشترین سهم را در فراوری برق تجدید پذیر داشته اند، گفت: در حال حاضر توسعه مولدهای تجدید پذیر مختص مشترکان با استقبال خوبی همراه بوده است، به طوری که تا خاتمه آذرماه 4 هزار و 651 مولد خورشیدی و بادی با مجموع ظرفیت 54 هزار و 930 کیلووات توسط مشترکان برق با همکاری شرکت های توزیع نیروی برق استانی به بهره برداری رسیده اند.

همچنین مدیرکل دفتر پتانسیل سنجی و ارزیابی منابع ساتبا گفت: از سال 1397 تا به امروز با انجام مطالعات پتانسیل سنجی، پیروز به شناسایی 121 هزار و 500 مگاوات ظرفیت احداث نیروگاه تجدید پذیر و پاک در کشور شده ایم.

میترا غلامی اضافه کرد: از پاییز سال 1397 دفتر پتانسیل سنجی و ارزیابی منابع ساتبا تهیه مجموعه کتابچه های شناسایی سایت های پرپتانسیل و ارزیابی منابع انرژی های تجدید پذیر کشور را شروع نموده است.

وی ادامه داد: تا به امروز شناسایی مناطق مستعد در حوزه های انرژی تجدید پذیر شامل خورشیدی، بادی، زمین گرمایی، زیست توده و برق آبی به تفکیک برای 31 استان کشور و همچنین جزایر صورت پذیرفته است که نتایج این مطالعات ماهیانه در وب سایت ساتبا در دسترس عموم قرار می گیرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "ظرفیت نیروگاه های تجدید پذیر ایران به 859 مگاوات رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت نیروگاه های تجدید پذیر ایران به 859 مگاوات رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید