عقب گرد دلار در برابر پوند

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، با افزایش احتمال پیروزی محافظه کاران در انتخابات انگلیس، ارزش پوند به بالاترین سطح شش ماه اخیر در برابر یورو رسید.

عقب گرد دلار در برابر پوند

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال به نقل از رویترز، در معاملات روز سه شنبه بازارهای ارز، فضای معاملات بار دیگر کاملا تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین و مساله برگزیت نهاده شد. در حوزه جنگ تجاری و در شرایطی که بعضی رسانه ها خبر موافقت طرف آمریکایی با درخواست طرف چینی برای برداشته شدن متقابل تعرفه های اضافی بر روی محصولات وارداتی از یکدیگر را در فاز نخست توافق تجاری منتشر نموده بودند، دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا- در اظهاراتی که بار دیگر به نگرانی ها از انتها این اختلافات دامن زد مدعی شد که با درخواست چینی ها برای برداشته شدن تعرفه ها موافقت ننموده است. از سوی دیگر با وجود ابراز امیدواری طرف آمریکایی به امضای فاز نخست توافق تا سرانجام ماه جاری، هنوزی دیداری در سطح مقامات عالی رتبه برگزار نشده است و این مساله بار دیگر نگرانی ها از انتها این اختلافات را در بین معامله گران تشدید نموده است.

چین و آمریکا درگیر یک جنگ تجاری طولانی مدت بوده اند که اکنون وارد شانزدهمین ماه خود شده است و از آن به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل کاهش رشد مالی دنیا نام برده می گردد تا جایی که بانک دنیای زیان این جنگ برای اقتصاد دنیای طی دو سال آینده حدود 700 میلیارد دلار برآورد نموده است. دو طرف طیف گسترده ای از محصولات وارداتی یکدیگر را مشمول تعرفه های اضافی نموده اند.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای دنیای را اندازه می گیرد، با 0.05 درصد کاهش در مقایسه با روز گذشته و در سطح 98.085 واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل 1.0053 دلار اعلام شد.

در حوزه برگزیت نیز پس از مدت ها کش و قوس، مجلس این کشور انتها با خواسته دولت برای برگزاری انتخابات زودهنگام موافقت نموده است. حزب حاکم محافظه کار که تمایل به خروج از اتحادیه پس از توافق دارد به پیشرفت هایی در ائتلاف با احزاب دیگر برای تشکیل دولت جدید دست یافته است. نایجل فاراژ- رهبر حزب برگزیت گفته است که حزبش قصد رقابت در حوزه هایی که در انتخابات قبلی به محافظه کاران رای داده اند را ندارد و بیشتر روی پایگاه های حزب کارگر متمرکز خواهد شد.

در آخرین دور از معاملات، پوند با 0.2 درصد افزایش قیمت نسبت به روز قبل خود و به ازای 1.2864 دلار مبادله شد. همچنین هر یورو نسبتا بدون تغییر نسبت به روز گذشته و به ازای 1.1035 دلار مبادله شد. هر دلار آمریکا با تداوم پیشروی خود به 1.3261 دلار کانادا افزایش یافت. در برابر همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای 1.3605 دلار سنگاپور مبادله شد.

آیاکو سرا- استراتژیست بازار در موسسه سامامیتو تراست بانک- گفت: در حالی که بیشتر ارزها روز آرامی را پشت سر گذاشتند، حرکت پوند قابل توجه بود. اگر چه هر گونه تقویت پایگاه رای حزب محافظه کار برای بازارها مساله مثبتی است اما نمی توان با قطعت پیش بینی کرد که آن ها فاتح انتخابات خواهند شد چرا که تا ماه دسامبر هر چیزی ممکن است.

در معاملات بازارهای ارزی دنیای، همچنین هر دلار با 0.1 درصد افزایش نسبت به روز گذشته به 109.2207 ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای 1.4579 دلار مبادله شد. هم چنین نرخ برابری دلار معادل 6.9963 یوان چین اعلام شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عقب گرد دلار در برابر پوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب گرد دلار در برابر پوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید