علائم ویروس کرونای جدید و راهکارهای پیشگیری از آن

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، استاد ویروس شناسی دانشگاه تهران علائم و ویژگی های ویروس کرونای جدید و راهکارهای پیشگیری از ابتلا به آن را تشریح کرد.

علائم ویروس کرونای جدید و راهکارهای پیشگیری از آن

طلعت مختاری آزاد استاد ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در برخی از کشورها، اظهار کرد: ویروس کرونا از حیوان به انسان منتقل می شود که 6 نوع از این ویروس می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در انسان شود و برخی از انواع این ویروس مانند سارس و مرس باعث ایجاد عفونت های تنفسی در افراد خواهد شد.

او ادامه داد: بیشتر بیماران مبتلا به عارضه کرونای جدید علائم تنفسی مثل سرماخوردگی دارند که با استراحت و دیگر مراقبت های اولیه خوب می شوند.

مختاری آزاد تأکید کرد: از میان افرادی که به بیماری کرونای جدید مبتلا می شوند، 10 تا 12 درصد از این افراد نیازمند مراقبت در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها و مراکز درمانی هستند که به طور کلی مرگ ومیر ناشی از این بیماری مربوط به گروه سنی بالا و بیماران مبتلا به عارضه های زمینه ای و ضعف سیستم ایمنی است.

استاد ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد: به طور کلی بیشتر افراد بین سنین 10 تا 90 سال درگیر بیماری کرونای جدید می شوند که راه پیشگیری و مراقبت از آن مانند آنفلوانزا بسیار ساده است و با شست وشوی مرتب دست با آب و صابون از بروز و شیوع این عارضه جلوگیری می شود.

ابتکاری که فروشندگان چینی برای محافظت از خود در برابر کرونا انجام دادند

او بیان نمود: به طور کلی ویروس کرونا در آقایان بیشتر ایجاد حساسیت می کند، اما به طور کلی رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از روبوسی باعث پیشگیری از ابتلا به کرونای جدید می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "علائم ویروس کرونای جدید و راهکارهای پیشگیری از آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم ویروس کرونای جدید و راهکارهای پیشگیری از آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید