مثل بیرانوند از پرسپولیس می روم

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، مدافع ملی پوش پرسپولیس با بیان اینکه این تیم مستحق قهرمانی در لیگ برتر است، گفت: اگر روزی از پرسپولیس بروم مثل علیرضا بیرانوند خواهم رفت تا سودی هم به باشگاه برسد.

مثل بیرانوند از پرسپولیس می روم

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ دوربین دیجیتال، نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال در حالی به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعطیلی روبرو شده است که پرسپولیس تا انتها هفته بیست و یکم با 10 امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان اصفهان و تراکتور در رده نخست قرار داشته است.

شرایط جدول رده بندی لیگ برتر باعث شده تا تیم ها نسبت به برگزاری ادامه بازی ها اظهار نظر نموده و بیشتر باشگاه ها خواستار لغو ادامه این دیدارها شوند.

محمدحسین کنعانی زادگان مدافع تیم فوتبال پرسپولیس در تبادل نظر با مهر، با اشاره به شانس بالای قهرمانی پرسپولیس به دلیل حضور در صدر جدول درباره روزهایی که به دلیل قرنطینه مجبور به انجام تمرینات انفرادی بوده و دلتنگی خود را به وسیله شبکه های مجازی با هم تیمی هایش در پرسپولیس و تیم ملی به اشتراک گذاشته است صحبت کرد.

مشروح این تبادل نظر را در ادامه می خوانید:

فکر می کردی تعطیلی لیگ برتر اینقدر طول بکشد؟

- محمدحسین کنعانی زادگان: اصلاً! انصافاً هم خیلی سخت گذشت. واقعاً روزهای بسیار سختی بود. شاید کمتر فوتبالیستی فکرش را می کرد که وقتی ناگهان از بازی های فوتبال بیرون بیایی و مجبور شوی نزدیک به سه ماه خانه نشین شوی چقدر سخت و چالش برانگیز است.

تو چطور این چالش را پشت سر گذاشتی؟

-تمرین انفرادی. در خانه هر وقت توانستم پا به توپ شدم. تقریباً تمام وسایل منزل را می خواهم دریبل کنم. در ذهنم هم بچه های تیم یا فوتبالیست ها را تصور می کردم و مثلاً آنها را دریبل می کردم!

پس حسابی احتیاج به تمرینات بدنسازی در کنار تیم داری؟

- اینطور نبود که فقط بنشینم و غذا بخورم و کار نکنم. اتفاقاً حواسم به شرایط جسمانی خودم بود. در کنار تمرینات انفرادی، با مربی بدنسازم کار می کردم و خیلی سعی کردم تا تمرینات هوازی زیادی هم داشته باشم. البته تمرین با تیم شرایط بهتری دارد. فکر و ذهنمان کاملاً درگیر همان تمرین می گردد. روحیه و نشاط جمعی داریم و درک بهتری از همدیگر پیدا می کنیم.

با کدام بازیکنان بیشتر در ارتباط هستی؟

- تقریباً با همه بازیکنان پرسپولیس و چند تن از لژیونرهای تیم ملی. دلم برای تمام آنها تنگ شده است و نمی دانم واقعاً چه زمانی قرار است دوباره کنار هم جمع شویم تا تمرین و از روزهای سختی که به خاطر کرونا داشتیم صحبت کنیم. بیشتر از همه دلم برای طرفداران پرسپولیس تنگ شده است. واقعاً سال جاری برای من فصل فوق العاده تری با حضور آنها بود.

فکر می کنی مجوز ادامه مسابقات داده گردد؟

- من می خواهم درباره این موضوع بار دیگر روی موضوع سلامتی تاکید کنم. واضح است هیچ شخصی حاضر نیست جان هموطن و عزیزش را به خطر بیندازد؛ اما شرایط فعلی در مملکت ما چیز دیگری می گوید. واقعاً چه ایرادی دارد حالا که بیشتر کسب و کارها شروع شده اند بتوانیم با رعایت پروتکل های بهداشتی، فوتبال را برگزار کنیم. البته همه می دانیم که در هفته های ابتدایی نمی توانیم تماشاگر داشته باشیم اما فکر می کنم ادامه بازی های لیگ برتر باعث گردد تا مردم هم کمی سرگرم شده و نشاط پیدا نمایند.

از حالا هم خودتان را قهرمان قطعی لیگ برتر می دانید؟

- اتفاقاً اصلاً اینطور نیست. مگر در هفته های ابتدایی که باختیم حرفی زدیم؟ مقابل مدعیان هم باختیم اما در ادامه توانستیم به آمادگی کامل برسیم و پیروزی های متوالی کسب کنیم. من می گویم همه بازی ها برگزار گردد تا هرکس به حقش برسد. قطعاً با توجه به امتیازهایی که جمع کردیم مستحق قهرمانی هستیم و می خواهم با پیراهن پرسپولیس جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببرم.

فکر می کردی با توجه به بازیکنان باتجربه ای که در خط دفاعی بود بتوانی خودت را در ترکیب پرسپولیس جا بیاندازی؟

- معمولاً هر تصمیمی می گیرم با ایجاد یک هدف تعیین است. پرسپولیس را با همه وجودم دوست داشتم. اشتیاقم به این تیم باعث شد تا دیگر چشم هایم را روی هر پیشنهاد دیگری ببندم. واقعاً احساس خوبی از انتقالم داشتم و می خواستم پیشرفت کنم.

گویا مسائل اقتصادی باشگاه هم حل شده و بالاخره پول می گیرید؟

- واقعاً عید خیلی سختی داشتیم. هیچ دریافتی محسوسی نداشتیم. معمولاً در ایام عید خیلی ها از ما انتظار دارند ولی سال جاری شرمسار آنها شدیم. خیلی اذیت شدیم و این بی پولی، عید را برایمان سخت تر از هر زمان دیگری کرد. تنها دو سه درصد از مبالغ قرارداد خود را قبل از انتها سال گرفتیم که به چشم نیامد. به هر حال قول هایی داده شده است و خدا کند این بار مسأله ای در این باره برایمان به وجود نیاید.

سال بعد هم در پرسپولیس خواهی بود؟

- افتخار می کنم سال دیگر هم با پرسپولیس قرارداد دارم. اگر هم بخواهم طبق بندهای قراردادم به پیشنهادی فکر کنم قطعاً به منافع باشگاه فکر می کنم. اگر روزی از پرسپولیس بروم مثل علیرضا بیرانوند خواهم رفت تا سودی هم به باشگاه برسد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مثل بیرانوند از پرسپولیس می روم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثل بیرانوند از پرسپولیس می روم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید