مخالفت ایران با برگزاری مسابقات جهانی کشتی 2020 در کنفرانس ویدئویی اتحادیه جهانی

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، کنفرانس ویدئویی کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی برگزار گردید.

مخالفت ایران با برگزاری مسابقات جهانی کشتی 2020 در کنفرانس ویدئویی اتحادیه جهانی

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، کنفرانس ویدئویی کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی امروز با حضور نناد لالوویچ رئیس این اتحادیه، علی اکبر دودانگه، نماینده فدراسیون کشتی ایران، میخائیل مامیاشویلی، نایب رئیس اتحادیه جهانی کشتی و رئیس فدراسیون کشتی روسیه، ریچ بندر، مدیر اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا، دانیل ایگالی، قهرمان المپیک و جهان و سایر اعضاء برگزار گردید.

در این کنفرانس که بیشتر مباحث مطرح شده در آن در حد پیشنهاد بود، ابتدا در خصوص برگزاری مسابقات نوجوانان در سطح قاره ای و جهانی گفتگو شد که اعضاء با توجه به زمان از دست رفته و همچنین حفظ سلامتی ورزشکاران درخواست لغو این مسابقات را داشتند.

در ادامه در خصوص برگزاری مسابقات جوانان گفت وگو شد که بیشتر نظر اعضاء بر این بود که با توجه به اهمیت این رده سنی و اینکه از آینده های کشتی هستند، مسابقات برگزار گردد.

بیشترین چالش این جلسه در خصوص برگزاری مسابقات جهانی در سال 2020 و در مهرماه امسال بود که نماینده روسیه موافق برگزاری این رقابت ها بود و نمایندگان ایران و آمریکا با توجه به اینکه درگیر ویروس کرونا هستند و تمامی باشگاه ها بسته است، مخالف برگزاری این مسابقات بودند.

علی اکبر دودانگه به عنوان نماینده فدراسیون کشتی گفت: در حال حاضر باشگاه های ما تعطیل هستند و هنوز معین نیست که چه زمانی فعالیت های کشتی در ایران شروع خواهد شد و در صورتی که حتی این اجازه نیز صادر گردد، کشتی گیران ما زمان کافی برای آماده سازی و تمرین ندارند. ما فرصت نداریم که رقابت های انتخابی را انجام و اردوهای خود را برگزار کنیم. در ادامه بندر نماینده کشتی آمریکا نیز با نماینده کشورمان هم نظر بود و بحث در این مورد به نتیجه نرسید.

در ادامه نماینده فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد داد تا مسابقات جهانی در سال 2021 و چهار ماه بعد از بازی های المپیک برگزار گردد.

دودانگه با اشاره به اینکه سلامتی کشتی گیران مهمترین اولویت ما ست، گفت: هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا در دولت ایران اجازه بازگشایی باشگاه ها و فعالیت کشتی را نداده و ما تابع سیاست های آنها هستیم و اگر این اجازه هم صادر شد، ما نمی توانیم که با فشار به کشتی گیران باعث مصدومیت آنها بشویم.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد در سال 2020 رقابت های جهانی داشته باشیم تکلیف سهمیه این مسابقات و همچنین سهمیه های المپیک که به نفرات برتر رقابت های جهانی سال 2019 داده اید، چگونه خواهد بود.

دودانگه در این جلسه به طور کامل از مواضع کشتی ایران دفاع کرد تا در این برهه حساس، کشورهای دیگر بر تصمیم گیری اتحادیه جهانی کشتی در حالی که شرایط ایران به دلیل ویروس کرونا به حالت عادی بازنگشته است، تأثیرگذار نباشند.

در خاتمه این جلسه چند ساعته با توجه به اینکه نظرات سه قطب برتر کشتی جهان (ایران، روسیه، آمریکا) همسو نبود، در تمامی موارد از جمله رقابت های رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان جمع بندی و تصمیم گیری نهایی صوررت نگرفت. قرار شد در روزهای آینده، کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی بار دیگر در این رابطه تشکیل جلسه دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مخالفت ایران با برگزاری مسابقات جهانی کشتی 2020 در کنفرانس ویدئویی اتحادیه جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت ایران با برگزاری مسابقات جهانی کشتی 2020 در کنفرانس ویدئویی اتحادیه جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید