مرکل: لغو تحریم ها علیه روسیه توجیهی ندارد

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، صدر اعظم آلمان طی سخنانی گفت که هیچ چیزی لغو تحریم های مالی وضع شده از سوی اتحادیه اروپا علیه روسیه را توجیه نمی کند.

مرکل: لغو تحریم ها علیه روسیه توجیهی ندارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دوربین دیجیتال به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز آدینه گفت با توجه به این که روسیه به تعهداتش در چارچوب توافق های مینسک درخصوص بحران اوکراین عمل ننموده است، هیچ چیزی لغو تحریم های اقتصادی وضع شده از سوی اتحادیه اروپا علیه این کشور را توجیه نمی کند.

صدر اعظم آلمان یادآور شد که روسیه با حمایت از جدایی طلبان شرق اوکراین و ضمیمه کردن شبه جزیره کریمه به خاک خود در مارس 2014 بحران بزرگی ایجاد نموده است.

وی اضافه نمود: اروپا باید به این نقض اصول بنیادین واکنش نشان دهد.

در حالی که شرایط بین کیف و مسکو بدتر شده است، مرکل گفت وی و فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه با تمام نیروی خود کوشش می نمایند تا اوکراین و روسیه را به اجرای توافق های مینسک وادارند.

صدراعظم آلمان گفت: توافق های مینسک، مرجع آینده تحریم ها هست و خواهد بود.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا اوایل تابستان سال جاری موافقت کردند تا تحریم ها علیه بخش های انرژی، اقتصادی و دفاعی روسیه تا انتها ماه ژانویه ادامه یابد.

شبه جزیره کریمه در پی بحران در اوکراین و برگزاری همه پرسی در سال 2014، با اکثریت آراء از این کشور جدا شد و به فدراسیون روسیه ملحق شد.

پس از برگزاری این همه پرسی، روابط روسیه با کشورهای غربی تیره شد. امریکا و متحدان اروپایی آن مسکو را به بی ثبات کردن اوکراین متهم می نمایند و تحریم هایی را علیه چهره های شاخص روس و هوادار روسیه اعمال نموده اند؛ مسکو اما دست داشتن در بحران اوکراین را به شدت رد نموده است.

از سوی دیگر کرملین بارها ناتو را به دلیل گسترش حضور نظامی نزدیک مرزهای روسیه مورد انتقاد قرار داده و تاکید نموده است که چنین اقدامی، تهدیدی برای صلح منطقه ای و بین المللی است.

.

منبع: تسنیم

به "مرکل: لغو تحریم ها علیه روسیه توجیهی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل: لغو تحریم ها علیه روسیه توجیهی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید