نیروهای دولت وفاق ملی لیبی شهر دیگری را آزاد کردند

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، نیروهای دولت وفاق ملی لیبی در ادامه درگیری های خود با نیروهای شرق این کشور، بر یک شهر دیگر مسلط شدند.

نیروهای دولت وفاق ملی لیبی شهر دیگری را آزاد کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دوربین دیجیتال، نیروهای تحت امر دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السراج یک شهر دیگر را طی 24 ساعت گذشته از دست نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق آزاد کردند.

منابع نظامی میدانی در ارتش دولت وفاق ملی به شبکه تی.آر.تی آدینه شب گفتند که نیروهای این دولت شهر بنی ولید را در جنوب شرقی شهر طرابلس، پایتخت لیبی آزاد نموده اند.

این دومین شهر بعد از آزادی ترهونه است، که نیروهای دولت وفاق آن را طی یک روز گذشته از دست نیروهای حفتر آزاد می نمایند.

فرایند پیشروی های ارتش تحت امر دولت وفاق ملی لیبی از دیروز پنجشنبه که منجر به آزادسازی کامل فرودگاه بین المللی طرابلس شد، شدت یافته است. این دولت امروز از آزادسازی کامل غرب طرابلس اطلاع داد.

دولت وفاق ملی لیبی که مورد حمایت سازمان ملل بوده و به رسمیت شناخته شده، طی دو ماه اخیر با حمایت های نظامی و تسلیحاتی ترکیه دستاوردهای نظامی قابل توجهی داشته است.

آرایش نیروها متخاصم در غرب لیبی| سبز (وفاق) قرمز (حفتر)

این پیشروی ها حامیان عرب و غیرعرب ژنرال حفتر را نگران نموده است. منبعی مطلع امروز آدینه به شبکه روسیا الیوم گفته است که شهر قاهره مصر این روزها میزان نشستی است که حفتر و عقیله صالح، رئیس مجلس طُبرُق و رئیس جمهور مصر در آن مشارکت دارند.

لیبی بیش از پنج سال است که دو دولت و دو ارتش دارد؛ دولت وفاق ملی در طرابلس (غرب) و دولت طبرق در شهر طبرق (شرق لیبی). دولت طبرق که از آن بیشتر به عنوان دولت موازی یا دولت کودتا یاد می گردد، برخلاف دولت وفاق ملی به رسمیت نشاخته شده و طی این سال ها از حفتر حمایت نموده است.

حفتر 15 فروردین 98 طی پیامی صوتی به نیروهای تحت امر خود دستور حمله به طرابلس با هدف اسقاط دولت وفاق ملی را صادر کرد ولی طی این مدت به رغم دریافت حمایت های سیاسی و تسلیحاتی از مصر، امارات و عربستان سعودی پیروز به سیطره بر این شهر نشد.

در همین ارتباط، مدیر اداره موسوم به ارشاد اخلاقی در دولت وفاق، ضمن تأیید سیطره نیروهای این دولت بر شهر بنی ولید، گفت که نیروهای مذکور به سمت شهر سِرت حرکت خواهند کرد.

شهر سرت طی سال های گذشته در اشغال داعش بود و این گروه تروریستی، آن را مرکز خلافت خود در شمال آفریقا قرار داده بود که با پیشروی های ارتش تحت امر دولت وفاق ملی این شهر سقوط کرد ولی بعدها حفتر این شهر را اشغال کرد.

همزمان با پیشروی های ارتش دولت وفاق ملی، ارتش تحت امر حفتر نیز شکست های خود را توجیه و اظهار داشت که به دلیل فشارهای بین المللی مجبور به عقب نشینی تا 60 کیلومتری ظهر طرابلس (از جنوب) شده است تا زمینه برای گفت گو بین طرف های درگیر آماده گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیروهای دولت وفاق ملی لیبی شهر دیگری را آزاد کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای دولت وفاق ملی لیبی شهر دیگری را آزاد کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید