واکنش اکوادور به رها شدن اجساد جان باختگان کرونا در خیابان ها، عکس

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، ایرنا نوشت: اوتو سونن هولزنر معاون رئیس جمهوری اکوادور امروز (یکشنبه 17 فروردین) بابت رهاشدن اجساد جان باختگان کرونا در خیابان های شهر بندری گوایاکیول عذرخواهی کرد.

واکنش اکوادور به رها شدن اجساد جان باختگان کرونا در خیابان ها، عکس

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ساکنان این شهر ویدئوهایی در شبکه های اجتماعی منتشر نموده اند که اجساد رها شده در شهر را نشان می داد.

مقام های محلی دستکم 150 جسد را از خیابان ها و منازل جمع آوری نموده اند، اما معین نیست چند تن از این افراد بر اثر ابتلا به کووید - 19 جان باخته اند.

معاون رئیس جمهوری اکوادور که شیوه پاسخگویی به بحران کرونا را در این کشور مدیریت می نماید، گفت: تصاویری را دیده ایم که نباید هرگز اتفاق می افتاد؛ من به عنوان خادم ملت عذرخواهی می کنم.

تا روز یکشنبه، ابتلای حدود 3 هزار و 500 نفر به کرونا و 172 مورد مرگ ناشی از آن در اکوادور به ثبت رسیده است.

دولت اکوادور شرایط فوق العاده اعلام و به منظور جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر این بیماری، منع رفت و آمده شبانه برقرار نموده است.

اکوادور اکنون بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را در میان کشورهای آمریکای لاتین دارد و بیمارستان های این کشور ناگزیر شده اند جان باختگان مبتلا به کرونا را در کانتینرهای یخچالدار نگهداری نمایند.

رسانه های آمریکای لاتین گزارش داده اند، مبتلایان کرونا در این منطقه همچنان رو به افزایش است و بسیاری انتظار دارند با توجه به شرایط دولت ها و نبود امکانات، شمار فوت شدگان بیشتر گردد.

آمریکای لاتین که حدود 8.5 درصد (بیش از 600 میلیون نفر) کل جمعیت دنیا را به خود اختصاص داده، از اقتصاد متزلزلی برخوردار است و ظرفیت و توان لازم برای مقابله با چالش های عظیم را ندارد.

در حال حاضر یک میلیون و 213 هزار و 869 نفر در دنیا به کرونا مبتلا شده، 253 هزار و 621 نفر بهبود یافته و 65 هزار و 603 نفر جان باخته اند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش اکوادور به رها شدن اجساد جان باختگان کرونا در خیابان ها، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اکوادور به رها شدن اجساد جان باختگان کرونا در خیابان ها، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید