ویروس کرونا؛ آیا در زمان اپیدمی کرونا می توان عمل جراحی کرد؟

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، با توجه به اینکه احتمال انتقال ویروس از طریق عمل جراحی وجود دارد، در اپیدمی کرونا باید انجام آن را به حداقل رساند.

ویروس کرونا؛ آیا در زمان اپیدمی کرونا می توان عمل جراحی کرد؟

به گزارش خبرنگار یکی از سوالات مهم زمان اپیدمی ویروس کرونا این است که آیا امکان انجام جراحی ها به صورتی که جان فرد به خطر نیفتاده و به ویروس مبتلا نشود وجود دارد؟

از آن جایی که اکنون بیشتر بیمارستان های کشور در تلاش برای مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا هستند و رفتن به مراکز درمانی ممکن است ریسک ابتلا به ویروس را بالا ببرد، توصیه می شود غیر از مواقع بسیار ضروری و حیاتی، از رفتن به مراکز درمانی و بیمارستان ها خودداری شود؛ بنابراین رفتن به بیمارستان ها و جراحی ها را در این شرایط باید به حداقل رسانده و راه های دیگری برای درمان بیماران پیدا کرد.

با توجه به این که احتمال انتقال ویروس از طریق عمل جراحی وجود دارد، در اپیدمی کرونا باید انجام آن را به حداقل رساند.

توضیحات شورای هماهنگی ساخت فاویپیراویر درباره آغاز کارآزمایی بالینی این دارو برای درمان کرونا

محمداسماعیل اکبری استاد جراحی سرطان گفت: تقریبا در 25 درصد موارد، امکان تشخیص ابتلا فرد به ویروس کرونا وجود ندارد. درصدی از افراد با علائم خفیف حامل ویروس کرونا هستند و توانایی تفکیک آن ها از دیگر بیماری های ویروسی مشابه ویروس کرونا مشکل است. هم چنین برخی موارد ممکن است نتیجه آزمایش با کیت های تشخیص کرونا نیز درست نباشد؛ بنابراین همیشه باید ریسک ابتلا به کرونا را در زمان اپیدمی، در نظر داشته باشیم.

او درمورد انجام جراحی در اپیدمی کرونا افزود: توصیه مطرح شده درمورد جراحی این است که تا حد امکان بیماری هایی مانند آپاندیس، شکستگی ها و زایمان ها را به روش های غیر جراحی مدیریت کنیم. تنها زمانی که جراحی حیاتی بوده و جان فرد در صورت عمل نشدن به خطر می افتد، ما ملزم به اعمال جراحی هستیم. در این حالت باید تمام شرایط کنترل شده و از سلامت کادر پزشکی و مبتلا نبودن آن ها و هم چنین خود بیمار به ویروس کرونا اطمینان حاصل شود. اما در هر صورت ریسک انتقال ویروس باید در نظر گرفته شود.

تمدید اعتبار دفترچه های بیمه سلامت تا اول تیر/ ارزیابی وسع بیمه شدگان از یک ماه به 1 روز کاهش پیدا کرد

اکبری تاکید کرد: درمورد بیماری هایی مانند بیماری های بازسازی و زیبایی به هیچ وجه در زمان اپیدمی کرونا نباید جراحی صورت بگیرد. برای بیماری هایی مانند جراحی های مرتبط با سرطان که ضامن طول عمر بیشتر بیمار هستند به دلیل عادی نبودن شرایط و امکان ابتلای فرد به ویروس و حادتر شدن شرایط بیمار، در زمان اپیدمی کرونا نباید جراحی صورت بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ویروس کرونا؛ آیا در زمان اپیدمی کرونا می توان عمل جراحی کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ آیا در زمان اپیدمی کرونا می توان عمل جراحی کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید