21 میلیارد تومان یارانه به رسانه ها پرداخت گشت

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، سید محمد رضا دربندی ظهر شنبه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در خراسان جنوبی اعلام کرد: داشتن شش روزنامه رسمی در یک استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

21 میلیارد تومان یارانه به رسانه ها پرداخت گشت

وی با اشاره به تفاوت نشریه های داخلی خراسان جنوبی با سایر استان ها اعلام کرد: در دیگر استان ها، اغلب نشریه ها خبرهای ملی را می زنند اما در خراسان جنوبی 70 درصد از تیترها و عناوین، محلی بوده که کار بسیار درستی است.

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: اطلاع رسانی در دیگر استان ها، اشکال بزرگی است که در خراسان جنوبی وجود ندارد.

وی با اشاره به مطالبه روزنامه نگاران مبنی بر گرانی کاغذ اعلام کرد: علی رغم اینکه برای تامین کاغذ مطبوعات وظیفه ای نداریم، کمیته هایی برای برطرف مشکل آن ها برگزار گردیده است.

دربندی با بیان اینکه امید است با پیگیری های انجام گردیده در این کمیته ها، تا دو هفته آینده مشکل کاغذ مطبوعات برطرف گردد، اعلام نمود: در کوشش هستیم کاری کنیم تا رسانه ها و مطبوعات سربلند باشند و تردیدی در این کار نیست.

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشکل بیمه ای خبرانگاران اعلام کرد: تدابیری برای برطرف مشکلات بیمه ای این قشر اندیشیده گردیده است.

وی از تدوین شیوه نامه یارانه رسانه ها اطلاع داد و اعلام نمود: بر اساس این شیوه نامه از ابتدای سال جاری تاکنون، دو بار یارانه به رسانه ها پرداخت و بخشی نیز در حال پرداخت است.

دربندی با بیان اینکه 21 میلیارد تومان یارانه به هزار و 800 رسانه پرداخت گردیده و یا در مرحله واریز است، اعلام نمود: از این میزان هشت میلیارد تومان برای روزنامه ها، چهار میلیارد تومان برای سایت ها و خبرگزاری ها و بالغ بر هشت میلیارد تومان برای نشریات بوده است.

وی با اشاره به درخواست رسانه ها مبنی بر استفاده از اینترنت بدون فیلتر، اعلام کرد: در حال حاضر هیچ محدودیتی برای اینترنت بدون فیلتر رسانه ها وجود ندارد و علاقه مندان می توانند از آن بهره مند شوند.

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: تاکنون 350 نفر برای استفاده از اینترنت بدون فیلتر تقاضا نموده اند که لیست آن ها به مخابرات داده گردیده است.

دربندی با بیان اینکه اطلاع رسانی و انتقال پیام از رسالت انبیاء الهی بوده است، اظهار کرد: رسالت رسانه ها نیز اطلاع رسانی است.

وی با بیان اینکه صبر انبیاء الهی در اطلاع رسانی مثال زدنی است، اضافه نمود: وبلاگ دوربین دیجیتال نیز باید در این زمینه از انبیاء الگو برداری نمایند.

منبع: mehrnews.com

به "21 میلیارد تومان یارانه به رسانه ها پرداخت گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21 میلیارد تومان یارانه به رسانه ها پرداخت گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید