85 هزار زندانی از مرخصی نوروزی بهره مند شدند ، مردم امروز بجای شنیدن اخبار غارت بیت المال، برگشت اموال را می شنوند

به گزارش وبلاگ دوربین دیجیتال، غلامحسین اسماعیلی گفت: در دوره تحول، مبارزه با فساد در دستور کار بود که می توان ادعا کرد با قاطعیت همکاران ما در مهار این ویروس یعنی فساد، موفقیت های چشمگیری حاصل شده است.

85 هزار زندانی از مرخصی نوروزی بهره مند شدند ، مردم امروز بجای شنیدن اخبار غارت بیت المال، برگشت اموال را می شنوند

به گزارش خبرنگار اجتماعی وبلاگ دوربین دیجیتال؛ بیست و دومین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه،جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دقایقی پیش بصورت اینترنتی و پخش زنده از شبکه خبر شروع شد.

غلامحسین اسماعیلی گفت: سال 98 سالی توام با فراز و نشیب های فراوان بود که ملت قهرمان و سرد و گرم چشیده ایران با لطف و عنایت خدای متعال در همه میدان ها سر افراز و سربلند بود و فراز و نشیب ها را پشت سر گذاشت.

وی افزود: قوه قضائیه سال 98 را با مدیریت جدید و با برنامه تحول شروع کرد و تلاش مجموعه ما بر این بود که مردم ما طعم شیرین عدالت را بچشند و در این عرصه گام های بلندی برداشته شد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: لازم می دانم تا مجددا از تلاش و زحمات کادر پزشکی و درمانی که این روزها در خط مقدم حفظ سلامتی مردم هستند، تشکر کنم.

وی افزود: همچنین به نوبه خود از رهبر انقلاب جهت فرمان تشکیل قرارگاه به نیرو های مسلح و از نیرو های مسلح و ضابطین دادگستری به ویژه نیروی انتظامی نیز بابت خدماتی که به مردم در این ایام ارائه کردند، تشکر می کنم.

وی گفت: در دوره تحول، مبارزه با فساد در دستور کار بود که با قاطعیت همکاران ما می توان ادعا کرد در مهار این ویروس یعنی فساد موفقیت های چشمگیری حاصل شده است. امروز مردم ما بیش از اینکه اخبار ناامید کننده بروز فساد را بشنوند شاهد برخورد و مجازات کسانی هستند که مرتکب مفاسد اقتصادی شدند، امروز مردم ما به جای شنیدن اخبار راجع به غارت بیت المال بازگشت اموال را می شنوند.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به احکام صادره از سوی دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی اسماعیلی گفت: برخی از مدیران بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان با تبانی با افرادسودجو و فرصت طلب ارقام قابل توجهی از فرهنگیان را به باد دادند و دستگاه قضا تلاش کرد این اموال را به فرهنگیان برگرداند.

وی افزود: رای اخیر ناظر به دو متهم است؛ محمدرضا جهانبانی فرزند علی که به اتهام اخلال در نظام اقتصادی و تحصیل مال نا مشروع به مبلغ شش هزار میلیارد محاکمه شد. این فرد از مجموعه بانک سرمایه به تنهایی و در قالب شرکت های مختلف بیش از صد فقره تسهیلات دریافت کرده اما در غیر موضع خودش هزینه کرد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: محمدرضا جهانبانی به تحمل بیست سال حبس و 74 ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت دائم از مشاغل دولتی و استرداد 5 هزار و سه میلیارد و 500 هزار ریال در حق بانک سرمایه و عمار صالحی به جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به تحمل 10 سال حبس محکوم شدند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین شرایط مرخصی زندانیان گفت: به لحاظ درک درست دستگاه قضا از شرایط موجود و برنامه سنواتی قوه قضائیه در نوروز بخشنامه اعطای مرخصی صادر و تا کنون 85 هزار زندانی از این مرخصی بهره مند شدند.

سخنگوی قوه قضاییه در مورد مرخصی محکومین سیاسی گفت: در این بخشنامه برای اعطای مرخصی به زندانیان امنیتی هم تمهیداتی اندیشیده شده و بیش از 50 درصد از زندانیان امنیتی هم از مرخصی استفاده کردند.

اسماعیلی در مورد تامین امنیت مردم با اعطای مرخصی به زندانیان افزود: امنیت شهروندان دغدغه اصلی ما است و با هیچ کس در این خصوص تعارف نداریم و تلاش ما نیز حفظ امنیت مردم است در بخشنامه اعطای مرخصی به زندانیانی که محکومیت سرقت مسلحانه دارند یا سارقینی با محکومیت بیش از 5 سال و همین طور یک فقره سرقت، جرایم قاچاق اسلحه، آدم ربایی، اسیدپاشی یا کلاهبرداری با شکات متعدد داشته باشند از شمول اعطای مرخصی ممنوع هستند.

وی افزود: همچنین تمام کسانی که سابقه سرقت داشته باشند از بخواهند از مرخصی استفاده کنند، لیست شروع و انتها مرخصی و آدرس آخرین محل سکونت آن ها به مراجع انتظامی ابلاغ شده تا رصد شوند همچنین برای برخی از زندانیان پابند الکترونیک و سامانه الکترونیک نیز برای رصد بهتر آن ها ایجاد می شود.

سخنگوی قوه قضائیه در در پاسخ به سوالی مبنی بر تمهیدات دستگاه قضا برای کنترل حجم بالای مراجعات و خطر ابتلای قضات و کارکنان دادگستری به ویروس کرونا گفت: برای همکاران خودمان بخشنامه ای را صادر و اعلام کردیم که به جای مراجعه حضوری می توانند مطالب خود را در قالب لایحه ارسال کنند و اعلام کردیم پرونده هایی که بدون حضور اصحاب پرونده قابل رسیدگی است در اولویت پرونده قرار بگیرد و پرونده های دارای کثیرالشاکی، تجدید وقت شود البته اجازه ندادیم کار تعطیل شود.

اسماعیلی افزود: در تمامی زندان های دارای جمعیت بسیار بالا اکیپ های طب اورژانس وجود دارد و توانستیم یک شرایط کاملا آرام در واحد های قضائی در زندان ها و مراجع قضائی ایجاد کنیم.

این خبر تکمیل می شود...

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "85 هزار زندانی از مرخصی نوروزی بهره مند شدند ، مردم امروز بجای شنیدن اخبار غارت بیت المال، برگشت اموال را می شنوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "85 هزار زندانی از مرخصی نوروزی بهره مند شدند ، مردم امروز بجای شنیدن اخبار غارت بیت المال، برگشت اموال را می شنوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید