تعاریف و اصطلاحات

بورس سقوط نمی کند ، لزوم مهمان نوازی دولت در بازار سرمایه ، تعادل بورس نیازمند عرضه شرکت های خوب دولتی

استاد اقتصاد گفت: سرمایه گذاران بورس میهمانان دولت هستند، وقتی میهمانی دعوت می کنی حتما باید به بهترین نحو از وی پذیرایی گردد، پذیرایی دولت از سرمایه گذاران بورس با عرضه جدید شرکت های قوی کامل می گردد.

9 مهر 1399

روایت ظریف از تبعات فاجعه بار اشتباهات محاسباتی ابرقدرت ها

دومین جلسه گفت وگوهای اینستاگرامی محمدجواد ظریف با موضوع آنالیز ویژگی های دوران گذار و به همت دانشکده مطالعات دنیا دانشگاه تهران برگزار گردید.

3 مهر 1399

راهکارهای مناسب برای برخورد با کودکی که جیغ می زند

یک روانشناس گفت: جیغ زدن بچه ها دلایل مختلفی دارد و والدین باید تشخیص دهند که علت این رفتار چیست تا برخورد مناسبی داشته باشند.

30 شهریور 1399

وقتی فیفا اجازه می دهد، منع اضافه شدن شجاعیان به لیست استقلال چیست؟

باشگاه استقلال علیرغم نامه نگاری ها هنوز پاسخ روشنی از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای بازگشت داریوش شجاعیان به لیست دریافت نکرده است.

28 شهریور 1399

رفیعی: تخلفات در محیط زیست مبنای قانونی دارد! ، مجلس یازدهم از افرادی با عزم قوی تشکیل شده ، شفافیت آرا، خواست مردم است

کننده تهران در مجلس گفت: طرح شفافیت آرا یک رفتار پوپولیستی نیست، بلکه یک مطالبه عمومی و مردمی است. نمی دانم آیا از نظر آن هایی که به مجلس انتقاد می کنند، لبیک گفتن به درخواست مردم پوپولیستی است؟!

15 شهریور 1399

ماجرای حضور یک ایرانی قبل از مرگ قاضی منصوری در هتل دوک بخارست چیست؟

رئیس پلیس بین الملل ناجا با بیان اینکه درخواستی از سوی ایران برای دریافت پروفایل دی ان ای جسد کشف شده در هتل دوک رومانی برای تشخیص قطعی هویت وی به مقامات رومانی داده شده است، در مورد ابهامات و شایعات مطرح شده درباره مرگ قاضی منصوری در رومانی ازجمله زنده...

6 شهریور 1399

دلیل گرانی میوه های نوبرانه چیست؟

افزایش هزینه کارگر، حمل و نقل، نهاده های تولید و بسته بندی اثرگذارترین عوامل افزایش قیمت میوه در بازار بخصوص برای میوه های نوبرانه است.

3 شهریور 1399

ضابطیان: فرهنگ و ادبیات را به پنجشنبه جمعه می آوریم

پنجشنبه جمعه عنوان برنامه رادیویی جدید منصور ضابطیان است که هم از فرهنگ، موسیقی و ادبیات می گوید و هم قصد دارد از مخاطبانش بخواهد که به روال گذشته برایشان نامه بنویسند و به این وسیله فرهنگ نامه نگاری سنتی را زنده کند.

3 شهریور 1399

بازگشت گردشگری با سرعت به شرایط قبل از کرونا

ایرنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بازگشت گردشگری با سرعت به شرایط قبل از کرونا صورت می گیرد.

1 شهریور 1399

اندیشکده، اختیارات رئیس جمهوری آمریکا در استفاده از نیروی نظامی در داخل کشور محدود شود

یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی از شرایط این روزهای آمریکا و اعتراضات به وحشیگری پلیس و تهدید ترامپ به اعمال قانون استفاده از قوای نظامی، راهکارهای قانونی مقابله با این اقدام احتمالی رئیس جمهوری این کشور را بررسی کرد.

25 مرداد 1399

آیا واقعا ارتقای مودم و روتر باعث افزایش سرعت اینترنت می گردد؟

به بسیاری از کاربرانی که از سرعت کند اینترنت یا وای فای در عذاب هستند؛ پیشنهاد می گردد مودم یا روتر خود را عوض نمایند و به اصطلاح ارتقای مودم بدهند.

19 مرداد 1399

آیا بومگردی ها آماده خروج از قرنطینه هستند؟

ایسنا/ براساس سخنان رئیس هیات مدیره جامعه بومگردی ایران، نمی توان از بومگردی ها و سایر تاسیسات گردشگری خواست فعالیت نکنند. اما، سوال اینجاست که آیا بومگردی ها آماده خروج از قرنطینه هستند؟

15 تیر 1399